Gala Sportu Gmina Wyrzysk 2017

W sobotę 3 marca 2018 roku na sali widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Wyrzysku odbyła się Gala Sportu Gmina Wyrzysk, podsumowująca działania sportowe realizowane w 2017 roku.

Już po raz trzeci uhonorowano tych, którzy osiągają najlepsze wyniki w sporcie lub uczestniczą w działaniach sportowych organizowanych przez Gminę Wyrzysk. Uroczystość poprowadził Sławomir Nowak, który w pierwszej kolejności powitał gospodarza imprezy Burmistrza Wyrzyska Bogusławę Jagodzińską i wszystkich zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: starosta pilski Eligiusz Komarowski, radna Rady Powiatu w Pile Iwona Schulz, przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku Stefan Rymer.

– Cieszę się ogromnie, że dane mi było w roku 2016 zapoczątkować działania promujące ludzi, którzy czynnie uprawiają sport, ludzi dla których sport nie jest źródłem utrzymania, ale jest sposobem na życie, swoistym hobby dającym nie tylko radość z jego uprawiania, ale przede wszystkim motywującym do pokonywania własnych słabości i własnych ograniczeń – mówiła w swoim wystąpieniu burmistrz Bogusława Jagodzińska, podkreślając: – Dziś można mówić o swoistym ruchu sportowym w naszej gminie, w którym uczestniczą wszyscy, od małych dzieci do seniorów. I to jest piękne, to jest warte podkreślenia i to jest warte uhonorowania. Dlatego dzisiejszego dnia uczynimy te podziękowania, jako złożenie hołdu dla tych, którzy naszą gminę rozsławiają w kraju i poza nim.

Podczas spotkania przybliżono działalność lokalnych klubów sportowych oraz sylwetki sportowców, którzy na sportowych arenach w 2017 roku godnie reprezentowali Gminę Wyrzysk. 

Wyróżnienia otrzymali:

 • Łukasz Kania – zawodnik klubu LZS Sokół Kościerzyn za działalność sportową w kategorii piłka nożna,
 • Agnieszka Jankowska – zawodniczka klubu TSK Orzeł Osiek za działalność sportową w kategorii biegi,
 • Dariusz Bąk – zawodnik klubu TSK Orzeł Osiek za działalność sportową w kategorii biegi,
 • Mateusz Święch – zawodnik klubu WLKS Łobzonka Wyrzysk za działalność sportową w kategorii piłka nożna,
 • Wojciech Hałas – zawodnik klubu WLKS Łobzonka Wyrzysk za działalność sportową w kategorii tenis stołowy,
 • Piotr Musiał – członek Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział w Nakle nad Notecią Sekcja Nr 8 Wyrzysk za działalność sportową w kategorii loty gołębi,
 • Henryka Słabik – prezes Stowarzyszenia Pilski Klub Amazonek koło w Wyrzysku za działania profilaktyczne w sferze ochrony i promocji zdrowia,
 • Edyta Piwowarczyk – reprezentantka Stowarzyszenia Rozwój Sołectwa Falmierowo za działalność sportową w kategorii nordic walking,
 • Remigiusz Wieczorek – zawodnik klubu TSK Orzeł Osiek za działalność sportową w kategorii piłka nożna.

Podziękowania otrzymali:

 • Edmund Pijanowski – za dotychczasową działalność na rzecz WLKS Łobzonka Wyrzysk oraz upowszechnianie i promowanie sportu, a także za współpracę z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyrzysku w latach 2015-2017,
 • Dom Pomocy Społecznej w Falmierowie – za aktywny udział w imprezach sportowych organizowanych przez Gminę Wyrzysk i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku,
 • Nadleśnictwo Kaczory i Zbigniew Kulawik Leśniczy Nadleśnictwa Kaczory – Zielona Góra za współpracę przy organizowaniu imprez sportowych w 2017 roku.

Podczas tegorocznej gali dokonano podsumowania cyklu ”4 Pory Roku – Dębowa Góra 2017” organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku. Warto podkreślić, że pomysł zorganizowania tej cyklicznej imprezy sportowej zrodził się z początkiem 2017 roku i miał bardzo pozytywny oddźwięk w środowisku biegaczy i chodziarzy (nordic walking). Uczestnicy chętnie i z zapałem rywalizowali na trasach, które przez kolejne pory roku odkrywała urokliwa Dębowa Góra.

W kategorii open klasyfikacja podsumowująca cały cykl w biegach przedstawia się następująco:

Kobiety:
1. Agnieszka Jankowska
2. Kornelia Mruk-Horodecka
3. Anna Kwidzinska

Mężczyźni:
1. Michał Kuster
2. Jakub Filipiak
3. Dawid Białek

Zwycięzcami w kategorii open wśród zawodników nordic walking zostali:

Kobiety:
1. Kamila Bąk
2. Edyta Piwowarczyk
3. Renata Bednarek

Mężczyźni:
1. Sebastian Rajewski
2. Gracjan Zygmunt
3. Stanisław Tuchalski

W cyklu ”4 Pory Roku – Dębowa Góra 2017” postanowiono dokonać także klasyfikacji małżeństw, która przedstawia się następująco:
1. Monika i Marcin Starszak (Osiek nad Notecią)
2. Kamila i Dariusz Bąk (Osiek nad Notecią)
3. Aleksandra i Piotr Szopiera (Wyrzysk).

Specjalne podziękowania i owacje na stojąco otrzymali Ewa i Zdzisław Karmelita, którzy w ostatnich dniach lutego otrzymali odznaczenia państwowe Brązowy Krzyż Zasługi, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ten wieczór nie mógł zakończyć się bez specjalnego wyróżnienia, jakim było nadanie tytułu „Ambasador Gminy Wyrzysk”. Otrzymał je Klub Biegowy TSK Orzeł Osiek z Osieka za bieganie i inspirowanie innych do aktywności fizycznej. By odebrać wyróżnienie, obecni na sali członkowie klubu założyli swoje charakterystyczne pomarańczowe koszulki, w których startują w zawodach na terenie całej Polski, promując Gminę Wyrzysk.

Imprezę uświetniły występy wokalisty Kacpra Kaczmarka i gitarzysty Przemysława Niezgódzkiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia – kliknij tutaj