Gwiazda Olszewka wygrywa „Turniej Piłki Nożnej”!

Turniej Piłki Nożnej” organizowany w Wyrzysku cieszył się sporym zainteresowaniem  – do rywalizacji przystąpiło aż 8 drużyn.  

W dniu 8 lipca 2017 roku na boisku Orlik 2012 w Wyrzysku odbył się „Turniej Piłki Nożnej”. Do rywalizacji w dniu zawodów stawiło się osiem drużyn: Albatros Glesno, Bydgoszcz Team, FC ALBATROS, FC Jeziorki, Gang Dzikich Śledzi, Gwiazda Olszewka, Hurtownia Neumann, Sokół Dębówko. Zostały one podzielone na dwie grupy. Po powitaniu i losowaniu, pierwszy gwizdek sędziego, którym był animator p. Sławomir Nowak, zabrzmiał o godzinie 13.30. Mecze trwały dwa razy siedem minut z jednominutową przerwą. Drugi z animatorów p. Bartłomiej Bratkowski dokładnie i na bieżąco zapisywał wyniki spotkań oraz uwieczniał wysiłki zawodników na zdjęciach.

 

 

Skład grupy „A”:

Hurtownia Neumann

Gang Dzikich Śledzi

Albatros Glesno

FC Jeziorki

 

Wyniki grupy „A”:

Hurtownia Neumann 6:2 Gang Dzikich Śledzi

Albatros Glesno 8:1  FC Jeziorki

Hurtownia Neumann 3:1 Albatros Glesno

Gang Dzikich Śledzi 3:0 FC Jeziorki

Hurtownia Neumann 3:0 FC Jeziorki

Gang Dzikich Śledzi 1:1 Albatros Glesno

 

Skład grupy „B”:

Bydgoszcz Team

FC ALBATROS

Sokół Dębówko

Gwiazda Olszewka

 

Wyniki grupy „B”:

Bydgoszcz Team 1:2  FC ALBATROS

Sokół Dębówko 2:2 Gwiazda Olszewka

Bydgoszcz Team 2:1 Sokół Dębówko

FC ALBATROS 1:3 Gwiazda Olszewka

Bydgoszcz Team 3:3 Gwiazda Olszewka

FC ALBATROS 1:5 Sokół Dębówko

 

Po fazie grupowej, gdzie walka między drużynami toczyła się na zasadzie „każdy z każdym”, około godziny 17.00 rozpoczęły się półfinały. W pierwszym z nich spotkały się drużyny: Hurtownia Neumann i Bydgoszcz Team. Lepszym zespołem okazała się drużyna z Bydgoszczy, która wygrała to spotkanie wynikiem 3:1. W drugim półfinale mogliśmy oglądać drużyny: Gwiazda Olszewka i Albatros Glesno. W tym pojedynku lepsza okazała się Gwiazda Olszewka, która wygrała drugi półfinał wynikiem 2:1.

 

 

Półfinały: 

Hurtowna Neumann 1:3 Bydgoszcz Team

Gwiazda Olszewka 2:1 Albatros Glesno

 

 

W meczu o miejsce trzecie spotkały się: Hurtownia Neumann i Albatros Glesno. Po kilku minutach zaciętej gry, przewagę bramkową zdobyła drużyna Hurtownia Neumann i w drugiej połowie powiększyła swoją przewagę. Wynik tego meczu to 8:1 dla zespołu Hurtownia Neumann. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju: Bydgoszcz Team i Gwiazda Olszewka, co było widać na boisku. Walka pomiędzy nimi była wyrównana i chwilami bardzo ostra. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 3:3 i o pierwszym miejscu zadecydowały rzuty karne. Każda drużyna wyznaczyła pięciu zawodników do wykonania rzutów karnych. Pierwsza rozpoczęła drużyna Bydgoszcz Team. Więcej szczęścia i umiejętności podczas tego stałego fragmentu gry miała drużyna Gwiazda Olszewka i to jej zawodnicy cieszyli się po zakończeniu serii rzutów karnych ze zwycięstwa i zajęcia pierwszego miejsca w turnieju.

 

Mecz o 3. miejsce:

Hurtownia Neumann 8:1 Albatros Glesno

 

Mecz o 1. miejsce:

Bydgoszcz Team 3:3 Gwiazda Olszewka (karne 3:4)

 

Około godziny 19.00 nastąpiło wręczenie dyplomów, pucharów i medali dla zawodników z najlepszych drużyn. Pan Sławomir Nowak podziękował za udział w turnieju wszystkim zawodnikom oraz zaprosił na kolejne imprezy organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku.

 

Skład drużyny Hurtownia Neumann: Krzysztof Neumann, Damian Piwowarczyk, Adam Cebrat, Radosław Maliszewski, Dariusz Sobecki, Jakub Bazela, Krystian Wypchło, Mateusz Nowacki, Bartosz Garczarek, Mariusz Szundel.

 

Skład drużyny Bydgoszcz Team: Marcin Ciesielski, Krystian Witwicki, Krystian Ziarnik, Sebastian Czerzniak, Marcin Jankiewicz, Mateusz Rosa.

 

Skład drużyny Gwiazda Olszewka: Kamil Matyka, Kamil Jankowski, Kamil Kozek, Kacper Mielcarek, Jarosław Orłowski, Filip Kowalski, Michał Kelm.