Podsumowanie Turnieju Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych

W środę 20 lipca 2016 roku odbył się „Turniej Piłki Nożnej dla Szkół Podstawowych”. Zawody zostały rozegrane na Orliku w Wyrzysku.

Turniej został zorganizowany z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016, które zostały rozegrane na przełomie czerwca i lipca 2016 rok we Francji. Celem rozgrywek była aktywizacja biorących udział w zakresie czynnego wypoczynku oraz upowszechnianie idei uprawiania piłki nożnej wśród społeczeństwa w kontekście Turnieju UEFA Euro 2016. 

Do udziału w turnieju zgłosiło się 2 drużyn, które przyjęły nazwy państw: Portugalia i Francja. Pomiędzy zgłoszonym zespołami rozegrano mecz wraz z rewanżem. Po zaciętej rywalizacji wygrała Portugalia w składzie: Jakub Rzyduch, Tymoteusz Radtka, Jakub Szczepański, Kamil Wojciechowski, Paweł Kowalski, Szymon Bieda, Hubert Thomas,Kamil Zimny i Jakub Sury.

Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni dyplomami i medalami, a zwycięzcy otrzymali również pamiątkowy puchar. Mecze sędziował Krzysztof Pijanowski, a nad przebiegiem turnieju czuwał organizator Cezary Gdaniec. 

Organizatorzy życzą uczestnikom wytrwałości i systematyczność w treningach.  

Zapraszamy na kolejne wydarzenia sportowe organizowane w ramach akcji „Wakacje na sportowo”!