Podsumowanie Turnieju Piłki Nożnej dla Młodzieży

W piątek 15 lipca 2016 roku odbył się „Turniej Piłki Nożnej dla Młodzieży”. Zawody zostały rozegrane na Orliku w Wyrzysku.

Turniej został zorganizowany z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016, które zostały rozegrane na przełomie czerwca i lipca 2016 rok we Francji. Celem rozgrywek była aktywizacja biorących udział w zakresie czynnego wypoczynku oraz upowszechnianie idei uprawiania piłki nożnej wśród społeczeństwa w kontekście Turnieju UEFA Euro 2016. 

Do udziału w turnieju zgłosiło się 6 drużyn, które przyjęły nazwy państw: Polska, Portugalia, Niemcy, Walia, Francja i Hiszpania. Uczestnicy zostali na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. 

Ostatecznie zwyciężył zespół „Niemcy” złożony z zawodników z Osiek nad Notecią: Daniel Projs, Wojciech Węgrzyn, Kacper Kamiński, Mikołaj Michałek, Zbigniew Barańczyk, Mateusz Spałek, Marek Kowalski.

Trzy najlepsze zespoły zostały zagrodzone medalami, a zwycięzcy otrzymali również pamiątkowy puchar. Mecze sędziował Krzysztof Pijanowski, a nad przebiegiem turnieju czuwał organizator Cezary Gdaniec. 

Organizatorzy życzą uczestnikom wytrwałości i systematyczność w treningach.  

Zapraszamy na kolejne wydarzenia sportowe organizowane w ramach akcji „Wakacje na sportowo”!