Marcowe soboty z nordic walking

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku zakończył pierwszy cykl marszów nordic walking po lesie polanowskim. Kolejne wyprawy odbędą się w kwietniu.

 

Sobotnie spotkania były świetną formą aktywnego spędzania czasu. Uczestnicy oprócz dużej dawki świeżego powietrza mogli poznać technikę uprawiania tej formy rekreacji pod okiem profesjonalnego instruktora. W czasie pierwszego spotkania (5 marca) grupa pokonała dystans ok. 9 km, głównie „na nizinach” lasu. Podczas kolejnej wyprawy uczestnicy poznali ścieżki, które umożliwiają w prosty i szybki sposób wrócić na skraj lasu. Z kolei w sobotę 19 marca trasa wiodła pod górkę, na najwyższe wzniesienie Krajny – Dębową Górę. W marszu wzięły udział również mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Falmierowie.

 

Jest mi bardzo miło, że tak wiele osób spędza aktywnie czas w lesie polanowskim. Nasza szkółka nordic walking oferuje również wypożyczenie kijów oraz instruktaż poprawnego sposobu uprawiania tej formy rekreacji. Zapraszamy na kolejne wyprawy i liczę na to, że 11 czerwca podczas Otwartych Mistrzostw Gminy Wyrzysk w Nordic Walking pobijemy rekord frekwencji – mówi Beata Borowczak, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku.

 

Zapraszamy na kolejne marsze, które odbędą się 2, 3, 9 i 24 kwietnia. Zapisy telefoniczne pod nr 67 255 90 89. Marsz odbędzie się w przypadku uzbierania grupy liczącej minimum 10 osób. Bieżące informacje pod adresem www.fb.com/osirwyrzysk.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku