Gala Sportu Gminy Wyrzysk 2015

W sobotę, 20 lutego 2016 roku, odbyło się sportowe podsumowanie roku 2015 w Gminie Wyrzysk. Podczas spotkania nagrodzono wyróżniających się zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych za ich pracę i sukcesy sportowe w roku poprzednim.

Na zaproszenie gospodarzy, Bogusławy Jagodzińskiej – Burmistrz Wyrzyska  i Beaty Borowczak  – Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku, w uroczystej gali wzięli udział Franciszek Tamas – Starosta Pilski, Eligiusz Komarowski – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego, Kazimierz Wasiak – Przewodniczący Rady Powiatu w Pile, Stefan Wełniak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile, Iwona Schulz – Radna Rady Powiatu w Pile i Stefan Rymer – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wyrzysku. Nie zabrakło również radnych Rady Miejskiej w Wyrzysku, kierowników i dyrektorów gminnych jednostek organizacyjnych oraz przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji działających na terenie gminy Wyrzysk.

Podczas spotkania przybliżono działalność lokalnych klubów sportowych oraz sylwetki sportowców, którzy na sportowych arenach w 2015 roku godnie reprezentowali gminę Wyrzysk.

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się:

  • Paweł Białczak (sekcja siatkówki, TSK Orzeł Osiek),
  • Paweł Zieliński (sekcja piłki nożnej, TSK Orzeł Osiek),
  • Marcin Starszak (sekcja biegaczy, TSK Orzeł Osiek),
  • Marek Witczak (sekcja tenisa stołowego, WLKS Łobzonka Wyrzysk),
  • Mateusz Borkowski (sekcja piłki nożnej, WLKS Łobzonka Wyrzysk),
  • Mateusz Nowacki (KS Sokół Kościerzyn Wielki),
  • Hubert Semczuk (MTB Wyrzysk Team).

Wyróżnienia otrzymali również Krzysztof Pijanowski, trener i zawodnik wyrzyskiej „Łobzonki” oraz Parafialny Klub Sportowy „Tęcza” Kosztowo. Za całokształt działalności sportowej uhonorowano Ewę i Zdzisława Karmelitów – uczestników licznych maratonów i biegów ulicznych w kraju i za granicą.

Podczas uroczystej gali na scenie zaprezentowali się Ewa Kryza wraz z zespołem, duet saksofonowy Maciej Sury i Leszek Kusz oraz Mateusz Murach (prowadzący galę) wraz ze Szkołą Tańca Dance Life z Piły.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia – kliknij tutaj