Fitness na sołectwach!

W połowie stycznia w kilku sołectwach gminy Wyrzysk rozpoczęły się zajęcia sportowo-rekreacyjne, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz Gmina Wyrzysk.

Zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych i przyciągają coraz większą liczbę sympatyków aktywności ruchowej. Zgodnie z zapowiedzią Bogusławy Jagodzińskiej – burmistrz Wyrzyska, uczestnictwo w cyklicznych treningach jest darmowe i ma na celu przed wszystkim integrację lokalnej społeczności. W chwili obecnej można aktywnie spędzić wieczór w sołectwie Kosztowo, Dobrzyniewo, Bąkowo, Gromadno, Falmierowo, Auguścin i Glesno.

 

Cieszę się bardzo, że taka forma spędzania wieczorów przemawia do naszych mieszkańców. Liczymy, że do grona sołectw, w których już odbywają się zajęcia dołączą kolejne. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i pomysły, które pozwolą tchnąć sportowego ducha w naszą lokalną społeczność. Zaproponowaliśmy także dzieciom i młodzieży bogaty program zajęć sportowych podczas tegorocznych ferii zimowych  – mówi Beata Borowczak, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku.

 

Studio Tańca i Ruchu działające przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wyrzysku zaprasza również dwa razy w tygodniu na aerobik. Treningi odbywają się w poniedziałki i piątki na sali widowiskowej przy szkole podstawowej w Wyrzysku. W ofercie studia znajduje się także nauka pierwszego tańca weselnego.

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku