IV Turnieju Piłki Ręcznej zakończony

W minioną sobotę, dwudziestego pierwszego listopada 2015r.  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku oraz Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku zorganizowali IV TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW O MISTRZOSTWO GMINY WYRZYSK.

 

Turniej odbył się w hali sportowej w Osieku nad Notecią. Uroczystego otwarcia IV Turnieju Piłki Ręcznej dokonał wicedyrektor Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie  w Wyrzysku p. Sławomir Gajdziński. Rywalizacja podczas tegorocznego turnieju odbywała się pomiędzy drużynami z Zespołu Szkół nr 3 w Pile, Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim, Gimnazjum w Białośliwiu i gospodarzami Gimnazjum w Wyrzysku. Zmagania odbywały się na zmianę, czyli mecz chłopców i dziewcząt w systemie rozgrywek „każdy z każdym”. Po czterech godzinach sportowych zmagań nadszedł czas na podsumowanie turnieju, czyli wręczenie medali i dyplomów najlepszym drużynom i poszczególnym zawodnikom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dekoracji wspólnie dokonali: kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyrzysku p. Beata Borowczak, wicedyrektor Gimnazjum w Wyrzysku p. Sławomir Gajdziński i nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Wyrzysku p. Łukasz Sadłowski.

Wśród dziewcząt:

–  I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Pile,

– II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim,

– III miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Wyrzysku,

– IV miejsce drużyna z Gimnazjum w Białośliwiu.

Wśród chłopców:

– I miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum w Wyrzysku,

– II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Pile,

– III miejsce drużyna z Gimnazjum w Białośliwiu,

– IV miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Miasteczku  Krajeńskim.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dziewczęta z Wyrzyskiego Gimnazjum zaprezentowały się bardzo dobrze. Walczyły zaciekle w obronie, co spowodowało, że  w ostatnim meczu turnieju pokonały drużynę dziewcząt z Zespołu Szkół nr 3 w Pile. Jak się później okazało, w końcowej klasyfikacji dziewczęta stanęły na podium jako zwyciężczynie turnieju, a nasza drużyna po remisie z drużyną z Miasteczka Krajeńskiego i z gorszym bilansem bramek,  taką samą ilością punktów zajęła trzecie miejsce.   Nasz skład to przede wszystkim  uczennice z klasy drugiej i pierwszej oraz jedna z klasy trzeciej.  Natalia Roczyńska, Martyna Jankowska, Agata Kędzior, Weronika Speyer, Alicja Sznajderowska, Martyna Urban, Anna Filip, Weronika Kotarak, Wiktoria Borowczak, Julia Michalska i Iwona Kraczek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wspaniale zaprezentowała się reprezentacja chłopców.  Wygrany turniej dobrze wróży na przyszłość. Już za kilka naście dni rozpoczniemy zmagania powiatowe Szkolnego Związku Sportowego. Mamy nadzieję, że w tym roku drużyna p. Łukasza Sadłowskiego będzie walczyć w finale rozgrywek powiatowych. Skład drużyny chłopców: Adam Żmidziński, Krzysztof Jaśkiewicz, Artur Lisowski, Mateusz Drzyzgiewicz, Mariusz Barciszewski, Hubert Jagodziński, Szymon Nosek, Przemysław Pasieta, Kacper Nosek, Artur Osesek, Dawid Jeziorski.

 

W turnieju wybrano najlepszych zawodników z każdej drużyny, zostali nimi w:

– Gimnazjum w Wyrzysku –  Wiktoria Borowczak  i  Kacper Nosek,

–  Gimnazjum Białośliwie – Monika Kacprzak i Hubert Czarnota,

– Zespół Szkół w Miasteczku Krajeński – Hanna Kulza i Dominik Mulyk,

– Zespół Szkół  nr 3 w Pile – Julia Naniewicz i Dawid Jackowiak.

Wyłoniono spośród wszystkich zespołów najlepszą bramkarkę  i bramkarza zostali nimi: Iwona Kraczek z Gimnazjum w Wyrzysku i Olaf Hylla z Gimnazjum w Białośliwiu.

Najskuteczniejszymi zawodnikami turnieju zostali Karolina Kin  z Zespołu Szkół nr 3 w Pile i Adam Żmidziński z Gimnazjum  w Wyrzysku.

 

Pragnę podziękować prezesowi   Wyrzyskiego Szpitala p. Almuetazowi Bellah Nasrullah za wyrażenie zgody na zabezpieczenie medyczne turnieju w piłkę ręczną.

Dziękuję również  kierownikowi Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Wyrzysku p. Beacie Borowczak za współorganizację turnieju.

Zawody sędziowane były przez p. Łukasza Sadłowskiego  i p. Sławomira Gajdzińskiego.

 

Sławomir Gajdziński