III Liga Mężczyzn – Łobzonka liderem!

W minioną niedzielę „Łobzonka” Wyrzysk rozegrała mecze numer 6 i 7 w grupie północnej III Wielkopolskiej Ligi Tenisa Stołowego Mężczyzn.

 

Rozgrywki rozpoczęto spotkaniem z (podbudowaną porannym zwycięstwem w Złotowie) drużyną LKS Wielkopolska I Komorniki, które po zaciętej walce zakończyło się wygraną gospodarzy 6:4 (punkty: K. Pijanowski 2,5 M. Witczak 2,5 W. Hałas 1). O godzinie 17.00 tenisiści z Wyrzyska zmierzyli się z LKTS Luvena II Luboń, pokonując pewnie drużynę gości 9:1 (punkty: M. Witczak 2,5 W. Hałas 2,5  K. Pijanowski 1,5 P. Jańczak 1,5 M. Mrotek 1).

 

Łobzonka po siedmiu kolejnych zwycięstwach utrzymała pozycję lidera w grupie północnej. Do końca I rundy rozgrywek pozostały 4 spotkania. Najbliższe na wyjeździe  z drużynami LKS Wielkopolska II Komorniki oraz Nałęcz Ostroróg.

 

Mecze podsumowuje trener Łobzonki Krzysztof Pijanowski – „Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z niedzielnych spotkań. Nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego startu w lidze. Szczególnie cieszy forma najmłodszych zawodników, którzy dzięki systematycznej pracy na treningach w tym sezonie prezentują bardzo wysoki poziom. Warto dodać,  że pierwsze punkty w lidze seniorskiej wywalczył Patryk Jańczak. Jesteśmy bardzo blisko zamierzonego celu, którym jest awans do grupy mistrzowskiej. Niemniej jednak czekają nas jeszcze zacięte pojedynki, a przed nimi ciężka praca na treningach. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim kibicom za doping.

Od lewej M.Witczak K.Pijanowski Ł.Witczak M.Mrotek W.Hałas (Kopiowanie)

 

Dodatkowe gratulacje dla wychowanków klubu: W. Hałasa, P. Jańczaka i J. Jagodzińskiego, którzy reprezentując wyrzyskie gimnazjum w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu Pilskiego awansowali do etapu wojewódzkiego.

 

WLKS Łobzonka Wyrzysk