Zwycięstwo siatkarzy na inaugurację ligi!

W piątek 9 października 2015 roku siatkarze TSK Orzeł Osiek zainaugurowali nowy sezon 2015/2016 w rozgrywkach Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszczy.

 

Osieczanie podejmowali na własnym parkiecie zespół Jeymark/Osova Fitness Bydgoszcz. Mecz zaplanowany na godzinę 20:00 rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem. Areną zmagań była hala sportowa w Osieku nad Notecią. Mecz poprowadził sędzia Grzegorz Stach (WZPS).

 

Drużyna Jeymarku należy do jednych z bardziej utytułowanych w rozgrywkach bydgoskiej ALSM. W poprzednim sezonie wywalczyła brązowy medal w rozrywkach I ligi ALSM. „Na papierze” zdecydowanym faworytem spotkania byli bydgoszczanie. Dali to nam odczuć od samego początku. Zespół przyjezdny z premedytacją spóźnił się na spotkanie 25 minut i od samego początku lekceważąco podchodzi do gospodarzy. Zmiany cywilizacyjne do Osieka docierają wolniej niż do Bydgoszczy, jednak takie cechy jak punktualność oraz kultura na boisku nadal u nas obowiązują. To prawda jesteśmy zespołem ze wsi, ale to nie znaczy, że nie potrafimy grać. Jeśli ktoś przed wyjściem na parkiet dodatkowo nas zmotywuje, wówczas na parkiecie na pewno nie odpuścimy. Spotkanie rozpoczęło się dopiero o godzinie 20:15, ponieważ bydgoszczanie nie stawili się na zaplanowaną na godzinę 19:30 rozgrzewkę. Jeymark pojawił się na parkiecie dopiero o godzinie 19:55 – wcześniej nie informując organizatora meczu o spóźnieniu. Goście przyjechali do Osieka w sześcioosobowym składzie. Gospodarze wystawili do gry trzynastu siatkarzy. W składzie gospodarzy zabrakło libero Krystiana Gasta. Na meczu nie był również obecny trener zespołu osieckiego – Paweł Łojewski, któremu inne obowiązki nie pozwoliły na bycie z zespołem.

????????????????????????????????????

 

Wyjściowy skład osieczan wyglądała następująco: na przyjęciu Krystian Królak z Bartoszem Ksobiechem, na środku Wojciech Kubiński i Paweł Białczak, na rozegraniu Marcin Gólcz, a w ataku Mateusz Kwaśniewski.

 

Początek spotkania należał do siatkarzy Orła, którzy bardzo szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (5:1). Goście dzięki trudnej zagrywce doprowadzili do remisu (7:7). Na prowadzenie wychodziła raz jedna (10:8), raz druga drużyna (12:14). Od remisu (15:15) rozpoczęła się ucieczka gospodarzy (20:16). Chodź w końcówce seta bydgoszczanie próbowali odrobić straty, pierwszego seta zasłużenie zwyciężyli  gospodarze (25:21).

 

Druga parta rozpoczęła się bliźniaczo jak poprzednia, czyli od prowadzenia gospodarzy (5:1). Przez całego seta osieczanie kontrolowali wynik, będą cały czas na prowadzeniu (10:4, 16:10, 20:15). Bardzo dobrze funkcjonował blok oraz atak na kontrze. Ten set również pada łupem gospodarzy (25:17) i na hali w Osieku zaczęło pachnieć sensacją.

 

Po początku kolejnego seta wynik oscylował w okolicach remisu (3:3). Niestety ku rozpaczy osieckich kibiców, gospodarze zaczęli popełniać proste błędy, co pozwoliło bydgoszczanom odskoczyć na kilka punktów (5:10, 10:16, 15:19). Pod koniec seta Orzeł przystąpił do systematycznego odrabiania strat (18:21, 21:23). Po emocjonującej końcówce seta wygrali  goście (23:25).

 

Do czwartego seta gospodarze przystąpili z mocny postanowieniem, aby nie dopuścić do tie-breaka. Przez cały set wynik krążył w granicach remisu (5:5, 11:11). Chodź na prowadzenie najczęściej wychodzili bydgoszczanie, to osieczanie natychmiast odrabiali straty. Gdy na tablicy widniał wynik 20:20 gospodarze wzmocnili zagrywkę, co spowodowało problemy w przyjęciu gości. Tę partię (25:20), jak i całego seta zasłużenie wygrali siatkarze Orła Osiek. Sensacja stała się faktem! Jeymark – brązowy medalista – wyjeżdża z Osieka bez żadnego punktu!

 

Jak zawsze nie zawiedli nas kibice, którzy wypełnili trybuny osieckiej hali prawie do ostatniego miejsca. Pierwszy raz na meczu siatkarzy obecna była Pani Beata Borowczak – nowy kierownik OSiR-u w Wyrzysku. Presja kibiców zadziałała na nasz zespół niezwykle motywująco. Za to i za Waszą wiarę w nasze zwycięstwa serdecznie dziękujemy. Kibicujcie nam tak przez cały sezon.

 

2 kolejka ALSM 2015-2016 Orzeł-Jeymark [Wynik meczu]

 

TSK Orzeł Osiek 3:1 Jeymark/Osova Fitness Bydgoszcz

[25:21, 25:17, 23:25, 25:20]

 

Skład TSK Orzeł Osiek: Białczak Paweł, Błaszczyk Jakub, Borkowski Mateusz, Gólcz Marcin, Królak Krystian (kapitan), Ksobiech Bartosz, Kubiński Wojciech, Kwaśniewski Mateusz, Łączkowski Marcin, Łukasik Szymon, Mickiewicz Maciej, Pazderski Jakub (libero), Waloch Igor.

 

Skład Jeymark Bydgoszcz: Baranowicz Mikołaj, Kapeliński Adam, Kapeliński Szymon, Socha Michał, Tobolewski Igor, Tomaszewski Tomasz (kapitan).

 

Paweł Białczak

TSK Orzeł Osiek Volley Team

Zdjęcia: Szymon Chrząstek