W Wyrzysku uzależniali się od sportu!

W sobotę, 17 października 2015 r., w Wyrzysku odbył się finał jesiennej edycji kampanii „Uzależnia mnie tylko sport”. W zmaganiach wzięło udział 350 uczestników z czterech gmin.

 

 

W trzecią sobotę października na Stadionie Miejskim w Wyrzysku spotkały się drużyny z Wysokiej, Krajenki, Chodzieży oraz gospodarzy, aby wspólnie „uzależniać” się od sportu. Oprócz głównego punktu imprezy, czyli biegów sztafetowych drużyn składających się z dzieci wraz z rodzicami, na uczestników czekało wiele innych atrakcji, m.in. zumba, malowanie twarzy, testy sprawnościowe w alkogoglach, gry i zabawy profilaktyczne, występy dziecięcych zespołów tanecznych. Nie zabrakło również nauki udzielania pierwszej pomocy oraz pokazu sprzętu ratowniczego. Imprezę uświetniło przedstawienie teatralne pt. „O Królewnie Śnieżce i Siedmiu Krasnoludkach”.

 

Organizatorem kampanii „Uzależnia mnie tylko sport” jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jej celem jest promocja i realizacja zadań dotyczących profilaktyki uzależnień w połączeniu   z aktywnością ruchową uczestników imprez. Do głównych zadań projektu należy także zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat szkód wynikających z używania alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

 

Urząd Miejski w Wyrzysku

 

 

Więcej zdjęć na www.facebook.com/osirwyrzysk