Udany debiut trenera siatkarzy Orła

W piątek 23 października 2015 roku kolejne spotkanie w ramach rozgrywek Autonomicznej Ligi Siatkówki Mężczyzn w Bydgoszcz rozegrali siatkarze TSK Orzeł Osiek.

 

Orzeł_Bogmar_11

Rywalem osieczan w meczu 4. kolejki była drużyna LKS Bogmar Ostromecko. Mecz rozpoczął się o godzinie 20:30  na hali sportowej w Osieku nad Notecią. Spotkanie sędziował tradycyjnie Grzegorz Stach.

 

Przed tym spotkaniem zespół Bogmaru miał na swoim koncie 6 punktów po trzech rozegranych spotkaniach. Na ten dorobek składały się dwa zwycięstwa z WSG Bydgoszcz oraz Austenit-Stale Nierdzewni Bydgoszcz, a także porażka z Piątka ’84 Bydgoszcz. Natomiast osieczanie w dwóch meczach ligowych zdobyli trzy punkty. Pokonali u siebie ekipę Jeymark/Osova Fitness Club Bydgoszcz oraz w poprzedniej kolejce musieli uznać wyższość WSG Bydgoszcz. Przed Orłem również zaległy mecz z Pałucka Drukarnia Opakowań/Orły Temidy Janowiec Wlkp.

 

Pierwszy raz swoich podopiecznych w meczu ligowym poprowadził nowy trener osieczan Paweł Łojewski. Szkoleniowiec na boisko desygnował następujących zawodników: na przyjęcie Krystiana Królaka wraz z Bartoszem Ksobiechem, na środku Maciej Mickiewicz z Pawłem Białczakiem, za rozegranie odpowiadał Marcin Gólcz, na ataku zagrał Jakub Błaszczyk, na pozycji libero zagrał debiutujący przed osiecką publicznością Krystian Gast.

Orzeł_Bogmar_27

Gospodarze weszli w spotkanie grając dość niepewnie i zachowawczo. Od samego początku wynik oscylował w okolicach remisu (4:4, 7:7). Błędy własne osieczan przy wyprowadzaniu ataku, a także bardzo dobrze funkcjonujący blok gości pozwolił Bogmarowi zbudować kilku punktową przewagę (7:12). Goście będąc przez cały czas na prowadzeniu kontrolowali przebieg seta (11:16, 14:20). Jednak siatkarze Orła nie poddawali się bez walki i przystąpili do odrabiania strat (od 16:22 do 20:22). Jak się okazało pogoń za drużyną z Ostromecko rozpoczął się za późno i mimo ambitnej postawy osieczanie musieli uznać wyższość gości, którzy wygrywają partie otwierającą spotkanie 23:25.

 

Dużo lepsze wejście mieli osieczanie w kolejnego seta, rozpoczynając od prowadzenia (3:1, 7:4). Na parkiecie w miejsce Jakub Błaszczyka pojawił się Marcin Łączkowski. Bogmar konsekwentnie odrabiał straty doprowadzając do wyrównania (11:11), a następnie wychodząc na prowadzenie (16:19). Zespół z Ostromecko był na najlepszej drodze do objęcia prowadzenia w meczu 0:2. Gospodarze kolejny raz pokazali, że potrafią wychodzić z niekorzystnych sytuacji. Dzięki poprawie własnej gry oraz wsparciu kibiców doprowadzili do remisu (19:19), a później uciekli na kilka cennych punktów (23:19). Ostatecznie po efektownym finiszu – seta wygrywa Orzeł (25:23) doprowadzając do wyrówna stanu meczu.

Orzeł_Bogmar_26

Trzecia parta spotkania rozpoczyna się podobnie jak pierwsza od wyrównanej gry obu zespołów (4:3, 7:7). W kolejnych akcjach u gospodarzy pojawiły się problemy ze skończenie ataku. Bogmar skutecznie grał zarówno w bloku jak i na kontrach, kolejny raz uciekając osieczanom (8:13, 15:21). Orzeł pomimo wsparcia kibiców oraz ambitnej gry nie potrafił uporządkować swoich akcji przegrywając wyraźnie seta (19:25).

 

Aby nadal pozostać w grze Orzeł musiał koniecznie wygrać czwartą partię spotkania. Na początku seta oba zespoły zdobywały punkt za punkt (3:3, 8:8). Za sprawą wskazówek trenera Pawła Łojewskiego osieczanie z piłki na piłkę prezentowali się coraz lepiej przejmując inicjatywę na parkiecie. Gospodarze systematycznie zwiększali prowadzenie (od 13:10 do 19:13). W końcowej partii seta do głosu doszli gości próbujący odrobić straty (21:17, 21:19). Końcówka seta należała do zawodników z Osieka, którzy wygrali 25:22. Zwycięzcę meczu miał wyłonić piąty set!

 

Od początku tie-breaka dominowali gospodarze. Osieczanie z każdą akcje powiększali swoje prowadzenie (od 7:5 do 12:5). Bogmar w tym secie nie potrafił nawiązać wyrównanej walki. Set zakończy się wygraną Orła 15:7 i przypieczętował zwycięstwo 3:2.

 

Kolejny raz swoją klasę pokazali wspaniali osieccy kibice, wspierając siatkarzy Orła w trudnych momentach. Dzięki ich pomocy osieczanie potrafili podjąć walkę przy widniejącym na tablicy niekorzystnym wyniku. Dziękujemy za wspaniały doping! Paweł Łojewski udanie zadebiutował w roli szkoleniowca. Dzięki jego wskazówką osieczanie uporządkowali własną grę oraz ambitnie dążyli do zwycięstwa. Potrafili w tie-breaku zdecydowanie zdominować zespół Bogmaru. Zawodnicy pokazali charakter w trudnych momentach i zasłużenie zwyciężyli. Orzeł nadal niepokonany na własnym parkiecie!

4 kolejka ALSM 2015-2016 Orzeł-Bogmar [Wynik meczu]

 

TSK Orzeł Osiek 3:2 LKS Bogmar Ostromecko

[23:25, 25:23, 19:25, 25:22, 15:7]

Skład TSK Orzeł Osiek: Białczak Paweł, Błaszczyk Jakub, Chrząstek Szymon, Gast Krystian (libero), Gólcz Marcin, Królak Krystian (kapitan), Ksobiech Bartosz, Łączkowski Marcin, Łukasik Szymon, Mickiewicz Maciej, Pazderski Jakub (libero), Waloch Igor

 

Skład LKS Bogmar Ostromecko: Białas Jakub, Kawalec Marcin, Kotarska Marta(libero), Malankowski Paweł, Marcin Karbownik, Szempliński Łukasz, Śliwiński Łukasz (kapitan), Westfalewski Tomasz

 

W najbliższą środę 28 października 2015 roku siatkarzy Orła Osiek czeka mecz wyjazdy przeciwko drużynie Piątka’84 Bydgoszcz. Spotkanie zostanie rozegrane o o godzinie 20:30 na sali przy Liceum Ogólnokształcącym nr 5 przy ulicy Szarych Szeregów 4A w Bydgoszczy.

1 kolejka ALSM 2015-2016 Orzeł-Janowiec Wlkp. [Plakat]

Już w piątek 30 października 2015 roku siatkarscy kibice Orzełka będą mogli zobaczyć swoich ulubieńców na meczu rozgrywanym w Osieku nad Notecią. W zaległym meczu 1. kolejki Orzeł Osiek gościć będzie Pałucką Drukarnie Opakowań/Orły Temidy Janowiec Wielkopolski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00 na hali sportowej przy ulicy Głównej 58 w Osieku nad Notecią. Serdecznie zapraszamy!

 

Tekst: Paweł Białczak

Zdjęcia: Patrycja Piotrowska

TSK Orzeł Osiek Volley Team